Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Pre priemysel

Pre priemysel2023-09-11T00:01:08+02:00

Spolupracujte s najlepšími

Chladiace systémy REHAU prinášajú príjemnú klímu do bytov, domov aj priemyselných priestorov. Pokládka materiálu je jednoduchá a rýchla. Aj na veľké plochy. Montáž je možná do novostavieb aj zariadených priestorov. Výber spôsobu inštalácie závisí na vašich požiadavkách a potrebách. Nechcete znižovať stropy? Integráciou rúrok s chladiacou tekutinou do spodnej vrstvy betónu ušetríte nielen priestor, ale aj peniaze, ktoré by ste inak investovali do dodatočných úprav. Integrácia chladiaceho systému do betónu je výhodná pri priemyselných budovách. Pevné ukotvenie zabezpečí dlhú trvanlivosť a vysokú bezpečnosť. Minimum ďalších nákladov, rýdza spokojnosť.

Temperované betónové jadro

Systém chladenia temperovaného betónového jadra je vhodný pre masívne, veľkoplošné konštrukcie priemyselných budov využívajúci masu stavebných konštrukcií. Betónová masa budov je tak využívaná ako prakticky neobmedzený zásobník chladu či tepla. Tento systém dokáže riešiť aj chladenie na relatívne nízkych, prevádzkovo úsporných teplotách. Vývoj technológie smeruje k využívaniu povrchového systému betónového jadra. Chladiaci systém je umiestnený pod spodnou armatúrou betónových stropov. Systém má výrazne vyšší výkon a flexibilitu. Tá sa dá dosiahnuť aj konceptom modulácie plôch alebo priestorovou reguláciou. Systém je v chladení sebestačný, nepotrebuje doplnkové systémy chladenia.

Montaz stropneho chladenia v betonovom jadre BKT

Systém pokrýva základné potreby chladu stavieb, ale aj špičkové zaťaženia. Rozostupy pokládky sú 7,5 alebo 15 cm, podľa požiadavky konkrétneho projektu stavby. Rúrky môžu byť integrované aj v prefabrikovaných moduloch. Pri voľnej stavebnej pokládke systému sú prípustné rozostupy 10 cm.

Stropné chladenie v projekte Blumentál